Zeka Oyunları

Atla Topla (Skippity) Zeka Oyunu ve Oyun Kuralları

Öğrenmesi kolay ve oynaması çok keyifli bir oyun olan Atla Topla  hem çocuklar hem de yetişkinler için muhteşem bir oyundur. Dama oyunu alt yapısı ile oynana oyun, her renkten bir tane pulun toplanarak bu bir set oluşturmayı amaçlar. Ve en çok sete sahip olan oyunu kazanır.

DÖKUMAN ARA

Oyun 2 ila 4 oyuncu arasında oynanır.

Yaş grubu: 5 +

AMAÇ

Oyun sonunda en fazla tamamlanmış pul setine sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

OYUNUN KURALLARI

Oyun tahtası üzerine eldeki renkli pullar rastgele dizilir.

Orta ki 4 kare boş bırakılarak oyuna başlanır.

Dama oyun düzeni ile pulların üzerinden atlanır. Herhangi bir pul sizin atlama parçanız olabilir. Üzerinden atlanılan pul alınarak oyun set kartlarının üzerine konur.

Önü açık olmak şartı ile birden fazla pulda alınabilir. pullar çapraz olarak asla hareket etmez.

OYUNUN OYNANIŞI

Rakibi bloke ederek ihtiyacınız olan renkleri toplamanız ve rakibinizin ihtiyacı olan renkleri almasına izin vermeniz güzel bir strateji olabilir.. oyun oynarken her zaman bir sonraki hamlemizi düşünürsek oyun boyunca zihnimiz aktif olur. Her renkten bir tane topladığınızda bu bir set olur.

Atla Topla oyunu sonunda en fazla tamamlanmış pul setine sahip olan oyuncu oyunu kazanır. Tamamlanmış set her puldan birer renk içerir. Beraberlik söz konusu ise toplamda en fazla pula sahip olan oyuncu oyunu kazanır. Eğer hala beraberlik varsa oyun berabere biter.

ATLA TOPLA OYUNUN FAYDALARI

Atla topla oyunu,  özellikle dikkat ve konsantrasyon becerisini destekler.

el ve göz koordinasyonu geliştirir.

Matematiksel  düşünme ve odaklanma becerilerini geliştirir. Çocukların eğlenmesine, hoş vakit geçirmesine katkı sağlarken aynı zamanda renkleri sayıları, toplama işlemini öğrenmelerine , pekiştirmelerini vesile olur. İlkokul düzeyinde oynanabilecek tüm zeka oyunlarını ve oyun kurallarını ilkokul zeka oyunları linkine tıklayarak görebilir, kurallarını öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir